• Jaak Joala "Alles eile" 20 Nov
 • Müügile saabus Jaak Joala uus kogumikplaat „Alles eile“, mis on järjekorras juba neljas.

  Kogumiku koostaja Olavi Pihlamägi: „Selle helikandjaga oleme tegelikult jõudnud Jaak Joala soolokarjääri alguse juurde. Noor Jaak sattus solistina teleekraanile 1968.aasta kevadel.

  See oli aeg, mil algas ka Eesti televisioonis uus hingamine: sügishooajal läks eetrisse kaks uut saatesarja ‒ „Horoskoop“ ja „Kanal 13“. Viimast vedas Mati Talvik, kes kirjutas sellele helikandjale sissejuhatuse.

  „Horoskoop“ oli seotud aga Kustas Kikerpuuga, kelle võimas haare terve selle plaadi helisema paneb".

  Plaadil on 20 laulu, millest mitu on salvestatud Jaagu armeeteenistuse (1968–1970) ajal – olgu siis linnalubade või öiste „hüppes käikude“ ajal.

  Aga see periood oli ka hipiliikumise alguse aeg ja siin plaadil on mitu selle ajastu väljapaistvat laulu -  hipiliikumise hümniks peetav „San Francisco“, mida  Jaak laulis pealkirja all „Saabun koju“  ja „Unistus“.

  Heliplaadi avalool „Alles eile“ on olnud au olla esimene „Horoskoobis“ kõlanud võistluslaul 12. oktoobril 1968.

  Kuid samal ajal startinud „Kanal 13“ tõi noore laulja repertuaari ka teise helikeelega laule, näiteks üks uue plaadi  tipplugusid ameerika lauluduo Simon and Garfunkel „Bridge Over The Troubled Water“ („Sild üle vaevavete“), mille vaimustava esitusega suutis Jaak tõestada enda kõrget taset.

  1976. aastal lahkus Kustas Kikerpuu Eesti Televisioonist ning asus tööle Eesti Reklaamfilmis ja TV ansambli asemele tekkis ansambel Admiral, mille kutseliseks solistiks kutsus ta Joala.  Selle ajajärgu laulud lõpetavad plaadi.

  Kogumikku "Alles eile" kuulates tulevad meelde lillelapsed pikkade juuste, värviliste riiete ja õhus hõljuva magusa suitsuhämu ning juhtlausega  „Make Love Not War“ (Armasta, ära sõdi).

   

 • Saada sõbrale