• Erki Pärnoja "Saja lugu" 19 Okt
 • 2018 aasta kevadel osales Erki Pärnoja žanriülese suurteose ''Saja Lugu'' loomises muusika autorina teosele, kus portreteeritakse Eestit läbi siinsete inimeste. Teose peaosas on Eesti oma erinäolisuses ja ilus.

  ‘’Selle projektiga töötamine oli minu jaoks suur ja põnev väljakutse ning erines paljuski sellest, kuidas oma loomingule varasemalt lähenenud olen. Umbes aasta aega tegelesin teosega toomata mängu helisid— tegelesin lihtsalt mõtlemise ja mõtestamisega ning leidsin end küsimas: mis seob mind inimestega enda ümber? Mida tähendab kuuluda? Ja mida see kuulumine minu jaoks tähendab?” räägib Erki projektiks valmistumisest.

  Pärnoja mõtteks oli muusikaga kirjeldada avastamise tunnet tempos, mida võib kogeda, kui võõraga vesteldes üks inimene end teisele avab. Samuti soovis autor, et kuulaja tajuks teel olemise tunnet — liikumist mingis suunas.

  “Saja Lugu” muusika olulisimaks võtmesõnaks sai rännak.

   

  Plaat sisaldab 11 osast koosnevat teost, mis salvestati 20. aprillil Noblessneri sadamalinnaku tehase angaarisfestivali Jazzkaar 2018 avasündmusena ning tuli ettekandele koos Jaak Printsi ja Kaupo Kikkase lavastusega. Lavastuses osalesid 100 eestlast, kes on ka Kaupo Kikkase samanimelise portreeraamatu peategelasteks.

  Koos heliloojaga oli laval vaid selle teose ettekandmiseks kokku kutsutud ansambel, kuhu kuulusid Anna Pärnoja, Sänni Noormets, Keio Vutt, Johannes Kiik, Meelis Vind, Joel-Rasmus Remmel, Sander Mölder, Peedu Kass ja Kristjan Kallas. Kontserdi heli ja salvestuse tegi Marko Erlach (RGB Baltic). Plaadi miksis Filip Leyman (Studio Underlandet, Göteborg), masterdas Hans Ohlsson Brookes (Svenska Grammofonstudion, Göteborg), kaanefoto Kaupo Kikkas, albumi tekstid Laur Kaunissaare, graafiline disain Stuudio Stuudio.

   

   
   
   
 • Saada sõbrale